Reformer Pilates (Aletli Pilates)

ATAŞEHİR ALETLİ PİLATES

 ALETLİ PİLATES

Aletli pilates kemik üstü kas gruplarına yönelik çalışır, yay direnciyle birlikte güç dayanıklılık esneklik koordinasyon çalışması yapılmaktadır. Aletli pilates ekleme yük binmeden egzersizi en doğru şekilde yaparak, güçlenmeye yardımcı olur. Reformer üzerinde egzersiz yaparken, amaç güç kazanmak, vücudu kendi sınırları içinde doğru şekilde esnetmek, denge merkezini, postür bozukluklarını düzeltmek ve tüm bunlar esnasında doğru nefes, doğru tempo, odaklanma ve akıcı hareket ilkelerine sadık kalmaktır.

Aletli pilates sayesinde kas gücü, dayanıklılığı ve vücut dengesi oluşturur.  Rahat uygulanarak kasların kuvvetlenmesine etkili olur. Yağ yakımın da etkilidir. Kişiye daha iyi duruş ve zarafet esneklik kazandırır. Tüm kas grubunu çalıştırdığı için vücut orantılı bir şekilde çalışır. Aletli pilates ile duruş bozuklukları bel boyun ve sırt bölgelerinde oluşan deformasyonlar daha kısa sürede gider.

 

 PİLATES

Sürekli tekrarlanan hareketler yerine kontrol ve tekniğe ihtiyaç duyan daha az tekrarlanan daha hassas hareketlerin tercih edildiği kontoloji metotudur. Metoda özel prensipler ve ilkeler çerçevesinde vücut sağlığını korumak ve iyileştirmek geliştirmek ve bunun dışında kasları güçlendirmek ve daha da önemlisi zihin beden bütünlüğünü sağlayarak egzersiz sistemi oluşturabilmektir.

Joseph Pilatese Göre: Pilates bütünsel yaklaşım izleyerek, iskelet kas sisteminin tamamına odaklanır. Pilatesin görevi vücutta çalışmayan kas kalmamasıdır. Beklenilen hayat kalitesinin çok üstünde tutmak, çalıştırmaktır. Pilates yelpazesi geniştir, her yaştan niyete isteğe amaca yönelik planlama yapılır.

Stüdyomuza gelerek eğitmenlerimizden birebir dersler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Ataşehir şubemiz, Barbaros Mahallesinde Bulvar 216 nın yanında, Mimar Sinan Cami'nin karşısında Uphill Tower dadır. 

Etiler şubemiz ise Nispetiyede Akmerkez Ulus kapısının karşısında Belediye sitesindedir.

Dersler birebir olduğu için gelmeden önce mutlaka randevu almanız gerekir.

Hızlı iletisim
  • +90 (539) 911 8817
  • info@simyfit.com
Bilgi & Randevu Talebi
Hızlı iletisim